kwiat z tasiemki

Kwiatek moim zdaniem bardzo efektowny:) Tasiemka jest wyjątkowa, gdyż jedna strona jest nieco inna niż druga, przez co kwiatek wygląda ciekawie i mieni się dwoma odcieniami fioletu. Wykonanie jest jest niemal takie same jak pokazywanej już przeze mnie róży z tasiemki. Jedyna różnica jest taka, że do środka dodajemy pręciki. świetnie wygląda broszka złożona z dwóch kwiatków. Wystarczy odciąć zielony ogonek od pręcików, przykleić agrafkę do broszek i gotowe!

Potrzebujemy:

satynową tasiemkę – ja używam zazwyczaj takiej o grubości 2,5 cm gdyż jest wygodna w użyciu i wykonany z niej kwiatek ma idealną wielkość. Tasiemka może być dwustronnie (wersja droższa) lub jednostronnie błyszcząca (wersja tańsza). Do wykonania broszki sugeruję użycie szerszej taśmy – ok. 4-5 cm. Można używać także tasiemki z organtyny – wtedy kwiat jest transparentny.

Pręciki do kwiatów – allegro

igłę, nitkę, nożyczki, świeczkę.

1. Przygotowujemy tasiemkę o długości ok 70-80 cm. Lepiej więcej niż mniej – łatwiej uciąć niż potem zaczynać wszystko od nowa. Tasiemkę ucinamy pod kątem i opalamy oba brzegi nad świeczką pamiętając że stopiona satyna jest bardzo gorąca!

2. Tasiemkę składamy tak jak obrazuje to zdjęcie. Tak złożony koniec tasiemki owijamy wokół pręcików.

3. Przeszywamy tak aby zabezpieczyć nasz kwiat przed rozwinięciem się.

4. Teraz coś do wymaga skupienia Wywijamy tasiemkę na zewnątrz tak jak na zdjęciach powyżej.

5. Wywiniętą w ten sposób tasiemkę owijamy następnie wokół wnętrza kwiatka. Czyli tasiemka powinna być wywinięta wokół własnej osi a następnie wokół osi kwiatka. Na początku może się to wydać skomplikowane, ale już po kilku próbach jest dużo łatwiej a potem wykonuje się to już automatycznie Przy każdym owinięciu przeszywamy nasz kwiatek tak aby nie rozwinął się gdy go puścimy palcami.

6. Czynność tę powtarzamy aż do momentu kiedy nasz kwiat jest wystarczająco rozłożysty. Pamiętamy o przeszywaniu. Myślę że duża ilość zdjęć pomaga w zrozumieniu tej powtarzalnej czynności

Reklamy

6 thoughts on “kwiat z tasiemki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s